رفتن به مطلب
انجمن پشتیبانی لاراول ایران

هاست لاراول با پشتیبانی 24 ساعته و امکانات کامل از مدیرهاست

electron

کاربر
 • تعداد ارسال ها

  5
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  1

تمامی ارسال های electron

 1. از کدی مشابه این برای اعتبار سنجی ایمیل استفاده کنید: ‘publish_at’ => ‘nullable|date’, این فیلد میتواند null یا یک تاریخ معتبر باشد. در واقع اینطوری: 'email' => ['nullable|string', 'email', 'max:255', 'unique:users'], در مدل user هم fillable ایمیل را بردارید.
 2. یک مثال که در کنترلر باید بزارید: public function resume(Request $request){ $validatedDate = $request->validate([ 'resume' => 'mimes:pdf,doc,docx,png,jpg,jpeg|max:2000', ]); $user_id = auth()->user()->id; $resume = $request->file('resume')->store('public/files'); Profile::where('user_id',$user_id)->update(['resume'=>$resume]); return redirect()->back()-> with('message', 'رزومه با موفقیت ارسال شد'); دقت کنید که فایلها در مسیر زیر هستند: \storage\app\public\files و اگر میخواهید لینکی از فایها در فولدر \public\storage\files قرار بگیره تا بتونید بهش دسترسی داشته باشید این دستور کامپوزر را در خط فرمان بزنید: php artisan storage:link برای عکس هم تقریباً همینه (در مستندات سایت لاراول هست) و فقط پسوندها و سایز عکس را تعیین کنید. امکانات خوبی دیگه برای عکس و فایل هست. موفق باشید.
 3. بنظرم برای گذاشتن فایل یا عکس از پکیجهای متفرقه استفاده نکنید. لاراول خودش امکانات خوبی داره و اعتبار سنجی هم براحتی انجام میشه، حتی اگر پسوند فایل را تغییر داده باشید. تو گوگل یک سرچ بزنید میاد. مستندات خود لاراول هم گویا است.
 4. دوستانی که با فایل منیجر مشکل دارند (ویدئوهای 28 تا 31) به این نکات توجه کنند: 1- اگر قصد دارید مطابق با ویدئوهای استاد عزیز پیش برید، حتماً از همان ورژن معرفی شده استفاده کنید، یعنی این را نصب کنید و مطابق ویدئوها پیش برید: composer require unisharp/laravel-filemanager:~1.8 اما اگر میخواهید آخرین ورژن که الان 2 هست نصب کنید، این را بزنید: composer require unisharp/laravel-filemanager و در روتها web.php این کدها را اضافه کنید: Route::group(['prefix' => 'laravel-filemanager', 'middleware' => ['web', 'auth']], function () { \UniSharp\LaravelFilemanager\Lfm::routes(); }); دقت کنید که فایل lfm.php در ورژن 2 با 1.8 تفاوت داره و عکسها در فولدر public/storage/photos قرار میگیره و نه در public/photos متاسفانه برای Standalone button ارورهای زیادی هست که نتونستم رفع کنم و باید با لاراول 6 یا 7 سازگار کنید. در ضمن مثل اینکه TinyMCE کد api نمیده (ابتدای درس 28)، با نصب فایل منیجر مشکلی به وجود نمیاد و مطابق سورسی که استاد در گیت هاب در فایل index قرار دادند پیش برید. 2- برای نصب eloquent-sluggable به ورژن لاراول نصبی خودتون باید دقت کنید، مطابق مستندات خودش: https://github.com/cviebrock/eloquent-sluggable/blob/master/CHANGELOG.md اگر مثل من ورژن 6.2 لاراول را نصب کردید، می بایست نزدیکترین ورژن پایین تر یعنی 6.0.3 را به شکل زیر نصب کنید: composer require cviebrock/eloquent-sluggable:^6.0.3 موفق و پیروز باشید.
×
×
 • جدید...