رفتن به مطلب
انجمن پشتیبانی لاراول ایران

هاست لاراول با پشتیبانی 24 ساعته و امکانات کامل از مدیرهاست

javad

خطا در route هنگام نصب قالب ادمین

Recommended Posts

سلام استاد , من بعد از نصب قالب ادمین در  فایل web برای من 2 تا خطا میگیره و دستور php artisan route:cache که میزنم 2 خطا نمایش میدهد علت چیست؟

23.jpg

53.jpg

Untitled.jpg

هاست لاراول با پشتیبانی 24 ساعته و امکانات کامل از مدیرهاست

علاوه بر مواردی که استاد طالبی گفتن مشکل شما بخاطر نوع route هایی هست که ساختید روتهای شما از نوع Closures هستن و php نمیتونه اونها رو serialize کنه برای رفع مشکل

روتها رو در فایل web.php از طریق controller های مربوطه بسازید مثلا برای ادمین اگر کنترلر شما AdminController باشه به شکل زیر بنویسید

Route::get('/admin', 'AdminController@index')->name('admin');

و همینطور چون auth لاراول رو اجرا کردید بطور خودکار در فایل api.php یه سری کد مشابه کدهای زیر ایجاد شده

Route::middleware('auth:api')->get('/user', function (Request $request) {
    return $request->user();
});

که اگر لازم ندارید همه کدهای api.php رو به حالت کامنت دربیارید تا غیرفعال بشن و یا از طریق کنترلر route رو ایجاد کنید اگر UserController دارید کد بالا رو به شکل زیر تغییر بدید

Route::middleware('auth:api')->get('/user', 'UserController@AuthRouteAPI');

و در فایل UserController متد زیر رو وارد کنید

public function AuthRouteAPI(Request $request){
    return $request->user();
 }

بعد از انجام این کارها میتونید دستور php artisan route:cache رو اجرا کنید

کدهای app.php کامنت کردم اما usercontroller ندارم و برای روتم از کنترلر استفاده کردم و همچنین wamp با php 7.3 نصب کردم و باز به شکل زیر هست و  حتی بدون استفاده کردن از auth این مشکل هست , سه دو روز کلافم کرده :(

error.jpg

الان اون خطای اجرای دستور artisan که داشتید رفع شده. شما الان هچکدوم از روتها رو نمیتونید باز کنید؟ چون الان داخل web.php روت admin رو ندارید

روتها اجرا میشن اما موقع استفاده از رجیستر auth اطلاعات تو دیتابیس ذخیره نمیشن و ریدارکت میشه دوباره به رجیستر . من تمام نکات مربوط به auth رو هم رعایت میکنم و کدهای فایل api رو از کامنت خارج میکنم بازم فایده نداره.

الان این مشکل شما فک نمیکنم ارتباطی به روتها داشته باشه باید ببینیم رجستر رو چطوری پیاده سازی کردید توی کنترلر RegisterController متد create رو چک کنید dd کنید ببینید چه اطلاعاتی ارسال میشه. اون کدهای api.php هم برای رفع مشکل دستور artisan هست نه برای ثبت نام.

وارد این گفتگو شوید

میتوانید پیام خود را ارسال کنید و بعد ثبت نام نمایید. در صورتی که حساب کاربری دارید, هم اکنون وارد شوید و در این گفتگو شرکت کنید.

مهمان
پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

Only 75 emoji are allowed.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جایگذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• جدید...